Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Odpowiednie damskie buty do biegania są najbardziej istotnym sprzętem każdej kobiety zainteresowanej bieganiem. Obecnie wybór właściwych butów do biegania nie należy jednak do łatwych zadań. Czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jakie buty do biegania wybrać?

Jak zostało już wspomniane wcześniej, wybór odpowiednich butów do biegania nie należy do najłatwiejszych. Kobieta w sklepie ze sportowym obuwiem najprawdopodobniej stanie przed dużym regałem i będzie się zastanawiała na jaki model warto się zdecydować. Jakie buty damskie do biegania będą najodpowiedniejsze?

Należy przede wszystkim kupować buty do biegania w specjalistycznych sklepach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla biegaczy. Właśnie tam będą pracować znający się na rzeczy fachowcy, którzy przeważnie sami są biegaczami. Warto również pamiętać, że dobry sprzedawca powinien zadawać pytania dotyczące sposobu biegania, czasu trwania biegu, a także podłoża. Ogromne znaczenie ma nie tylko waga kobiety zainteresowanej zakupem butów, ale również przebyte kontuzje czy ułożenie stopy. Część kobiet ma bowiem płaskostopie.

Najlepsze buty do biegania?

Rekomendowane jest co prawda skorzystanie z rad specjalisty, ale nie można zapomnieć, aby przy wyborze butów wziąć pod uwagę swój indywidualny styl. Sprzedawca może nawet poprosić kobietę, aby przebiegła się po sklepie, będzie wtedy wstanie dokładnie rozpoznać styl biegania, a także zdecydowanie prościej mu będzie dobrać najlepszy model butów. Warto wziąć ze sobą swoje stare obuwie przeznaczone do biegania. Ekspert będzie mógł znacznie szybciej uzyskać informację o stylu biegania.

Kolejnym bardzo istotnym elementem zakupu butów jest przymierzanie. Każda kobieta przed ostatecznym dokonaniem zakupu przymierzy przynajmniej kilka par. Zaleca się, aby po założeniu na nogi nowych butów, przebiec się po sklepie. Specjaliści są zdania, aby do sklepu wybrać się po południu albo po treningu, gdy nogi będą już spuchnięte.

Co zrobić po zakupie damskich butów do biegania?

Zdecydowana większość kobiet wychodzi z założenia, że po dokonaniu zakupu butów można już iść w nich biegać. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Należy mieć świadomość, że nawet najlepsze buty trzeba najpierw odpowiednio rozchodzić. Każda kobieta powinna biegać w butach bardzo swobodnie. Warto również wiedzieć, że stopa w nowszej parze butów będzie uderzała w podłogę zdecydowanie inaczej niż w starych. Kobieta zatem powinna zdawać sobie sprawę, że zanim przyzwyczai się do zmiany mogą boleć ją zarówno nogi jak i stopy. Rekomendowane jest na początku przygody z nowymi butami wkładanie ich tylko na krótsze dystanse.